Author: admin

1 2 3 4 30 20 / 292 POSTS
A do të largohet vërtet Lista Serbe nga Qeveria e Kosovës?

A do të largohet vërtet Lista Serbe nga Qeveria e Kosovës?

Përfaqësuesit e Listës Serbe në katër vjetët e fundit, për shumë arsye, së paku një herë në vit paralajmëronin braktisjen e institucioneve të Kosovës, [...]
Kurti zhvilloi bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, sigurohet ruajtja e paqes dhe stabilitetit në Kosovë

Kurti zhvilloi bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, sigurohet ruajtja e paqes dhe stabilitetit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, z.Jens Stoltenberg. Temë e bisedës m [...]
Analistët në Serbi komentojnë intervistën e ambasadorit Hill bëri të qartë se Serbia duhet ta njeh Kosovën

Analistët në Serbi komentojnë intervistën e ambasadorit Hill bëri të qartë se Serbia duhet ta njeh Kosovën

Pas intervistës që ka dhënë për mediat serbe ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, në të cilën ka thënë se është e nevojshme që SHBA të luaj [...]
Vuçiq pranon të takohet me Kurtin në Bruksel: S’pres asgjë nga bisedimet

Vuçiq pranon të takohet me Kurtin në Bruksel: S’pres asgjë nga bisedimet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se do të shkojë në Bruksel gjatë muajit gusht për vazhdim të dialogut. Megjithatë, ai thotë se “nuk pret [...]
Autoambulanca me barna të kontrabanduara, reagon MPB-ja

Autoambulanca me barna të kontrabanduara, reagon MPB-ja

Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në vazhdën e luftës kundër kontrabandës në veri të vendit, sot në fshatin Rudare [...]
Hovenier e Ternava festojnë vitin e ri islamik me qaj rusi

Hovenier e Ternava festojnë vitin e ri islamik me qaj rusi

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier është pritur sot nga myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në Xhaminë e Madhe në Prishtinë. Hovenier ka thënë se ka qe [...]
Kryeimami llapjan u përgjigjet kritikuesve: “Nëse shkoj në deti me gruan e vajzën, s’është çështje e jotja..”

Kryeimami llapjan u përgjigjet kritikuesve: “Nëse shkoj në deti me gruan e vajzën, s’është çështje e jotja..”

Kryeimami i komunës së Podujevës, Bekim Jashari ka diskutuar tema të ndryshme sot. Një ndër to është edhe tema e dasmave dhe shkuarja për pushime në [...]
Presidenti i KE-së u drejtohet shqiptarëve: E ardhmja jonë e përbashkët do të jetë më e begatë me ju brenda BE-së

Presidenti i KE-së u drejtohet shqiptarëve: E ardhmja jonë e përbashkët do të jetë më e begatë me ju brenda BE-së

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka dhënë një mesazh përmes videos për të gjithë shqiptarët në koncertin festiv që organizohet në shesh [...]
Gashi paralajmëroi rrëzimin e Qeverisë, Çitaku: S’i kemi numrat, atë mund ta bëj vetëm Kurti

Gashi paralajmëroi rrëzimin e Qeverisë, Çitaku: S’i kemi numrat, atë mund ta bëj vetëm Kurti

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka deklaruar se PDK-ja është e gatshme për zgjedhjet e reja parlamentare kurdo që mbahen a [...]
Kusari-Lila i hedh poshtë deklaratat për përçarje brenda koalicionit qeverisës

Kusari-Lila i hedh poshtë deklaratat për përçarje brenda koalicionit qeverisës

Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar pretendimet e LDK-së se ka indikacione për rënien e Qeverisë Kurti gjatë vjeshtës së vonë. Partia në pushtet e ka quajt [...]
1 2 3 4 30 20 / 292 POSTS