Author: admin

1 2 3 4 5 30 30 / 292 POSTS
Abazoviq i reagon Gjukanoviqit

Abazoviq i reagon Gjukanoviqit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq i është përgjigjur deklaratave të djeshme të Presidentit të Malit të Zi Milo Gjukanoviq i cili e akuzoi at [...]
Escobar pas ujdisë me MCC-në: Kosova është partner jashtëzakonisht i mirë në rajon

Escobar pas ujdisë me MCC-në: Kosova është partner jashtëzakonisht i mirë në rajon

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar, pas nënshkrimit të marrëveshjes energjetike mes Korporatës Sfidat e Mijëvjeçarit dhe Kos [...]
Kurti nga Washingtoni thotë se takimi me Vuçiq mund të ndodhë në fund të gushtit

Kurti nga Washingtoni thotë se takimi me Vuçiq mund të ndodhë në fund të gushtit

Kryeministri Albin Kurti, ka bërë të ditur se një takim potencial me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut, ka gjasë të mbahet në fu [...]
Kurti thotë se Kosova ka qenë përherë konstruktive, sekretari Blinken kërkoi që edhe më tej të jemi të tillë

Kurti thotë se Kosova ka qenë përherë konstruktive, sekretari Blinken kërkoi që edhe më tej të jemi të tillë

Kryeministri Albin Kurti ka shpalosur sot detaje mbi rrjedhën e takimit që kishin me sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, pjesë e së cilit [...]
Ulet numri i veteranëve përfitues të benificioneve financiare nga shteti, shtohen përfituesit nga skemat e tjera sociale

Ulet numri i veteranëve përfitues të benificioneve financiare nga shteti, shtohen përfituesit nga skemat e tjera sociale

Për muajin qershor të këtij viti 88 persona janë larguar nga skema e veteranëve. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) njofton për numër rekord të [...]
Këto janë profesionet më të paguara në Kosovë

Këto janë profesionet më të paguara në Kosovë

Pagat më të larta në Kosovë i marrin të punësuarit në sektorin e energjisë elektrike, të informimit dhe komunikimit dhe ata të sektorit të xehetarisë. [...]
Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla në një konferencë për media i ka bërë thirrje qytetarëve që kushdo që ka informacione për krimin që ka ndodhur mbr [...]
Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani, ka reaguar pas refuzimit të vizitës nga ana e Serbisë të katër ministrave të qeverisë Kurti në Luginën e Preshev [...]
Kurti zotohet për rritje pagash në FSK, njësitë operacionale të pajisen edhe me armë të shkurtra!

Kurti zotohet për rritje pagash në FSK, njësitë operacionale të pajisen edhe me armë të shkurtra!

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti është zotuar se do të bëjë më të mirën për ushtrinë e Kosovës, si Qeveri e Republikës. Me rastin e Ditës së Fo [...]
Tragjedia në Deçan, reagon kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca

Tragjedia në Deçan, reagon kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca

Kryekuvendari Glauk Konjufca ka reaguar për tragjedinë në Gllogjan të Deçanit ku pas sulmit me armë ndaj një autobusi janë vrarë tre persona, dy prej [...]
1 2 3 4 5 30 30 / 292 POSTS