Author: Kushtra R

1 2 3 119 10 / 1188 POSTS
PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi, i ka shkruar mesazh privat dhe e-mail zyrtar kryeministrit të Kurtit që ky i fundit të marrë pjesë në ak [...]
Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Një Trung me Dy degë Në çdo nëntor frymojmë më ndryshe, Ndjehemi si shqiponja, jo si dallëndyshe. Thellë në zemra ndjejmë edhe mërzi, Pse jemi d [...]
Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Pas ceremonisë qendrore të Ditës së Forcës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka vizituar stacionet ku janë demonstruar pajisjet speci [...]
Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Ministri e Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se Serbia ua ka refuzuar kërkesën për vizitë në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë, atij dhe ministra [...]
Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Qytetarët e Kosovës janë drejtuar për në Shqipëri në prag të festave të nëntorit. Ata kanë kaluar me procedurë të përshpejtuar në doganën e Morinës, n [...]
Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

28 Nëntori: Qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱 [...]
Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka uruar të gjithë ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, “Ditën e Forcës”. Ai në ceremoninë e shënimi [...]
Kryeministri Kurti në Ditën e Forcës: Ushtarët e FSK-së janë vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri Kurti në Ditën e Forcës: Ushtarët e FSK-së janë vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka uruar të gjithë ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, “Ditën e Forcës”. Ai në ceremoninë e shënimi [...]
Sot në Kosovë festohet 27 nëntori, Dita e Forcës

Sot në Kosovë festohet 27 nëntori, Dita e Forcës

Sot, ditë e shtunë FSK do t’i hap dyert për qytetarët e vendit tonë. Me 27 Nëntor shënohet “Dita e Forcës”,, datë që shënon edhe formimin e Forcës [...]
Kurti: Tragjedia në Deçan na la pa fjalë, por s’guxon të na lërë pa vepra

Kurti: Tragjedia në Deçan na la pa fjalë, por s’guxon të na lërë pa vepra

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur krim mizor e brutal, sulmin në Deçan. Ai deklaroi se është siguruar nga ministri i Punëve të Brend [...]
1 2 3 119 10 / 1188 POSTS