Author: MZ

1 2 3 28 10 / 271 POSTS
Bloomberg: Kievi brenda orësh mund të bie në duart e Rusisë

Bloomberg: Kievi brenda orësh mund të bie në duart e Rusisë

Kievi mund të bie brenda orësh në duart e Rusisë, sipas një burimi të lartë perëndimor. Kështu ka raportuar Bloomberg, duke theksuar se Rusia ka arri [...]
Radojçiq dyshohet se frikësoi dëshmitarët në rastin ‘Brezovica’

Radojçiq dyshohet se frikësoi dëshmitarët në rastin ‘Brezovica’

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka rekomanduar suspendimin nga puna për tre zyrtarë policorë, pasi ata dyshohet se kanë dështuar të ndalonin në v [...]
Prokuroria e Speciales fshehu edhe një letër të Departamentit Amerikan të Shtetit pro krerëve të UÇK’së

Prokuroria e Speciales fshehu edhe një letër të Departamentit Amerikan të Shtetit pro krerëve të UÇK’së

Prokuroria Speciale përveç dëshmisë shfajësuese të ish-ambasadorit të OSBE’së, Dan Everts kishte fshehur edhe një provë tjetër në rastin e gjykimit të [...]
“Astrit na fal” – Ish-këshilltarja e ministrit të Vetëvendosjes reagon ashpër ndaj shpenzimeve me karburant nga deputetët e VV-së

“Astrit na fal” – Ish-këshilltarja e ministrit të Vetëvendosjes reagon ashpër ndaj shpenzimeve me karburant nga deputetët e VV-së

Aktivistja e Vetëvendosjes, Orgesa Arifi njëherit edhe ish këshilltarja për marrëdhënie me publike e ish-ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia ka rea [...]
AGK dënon arrestimin e dhunshëm të kameramanit Selitaj nga Policia jo

AGK dënon arrestimin e dhunshëm të kameramanit Selitaj nga Policia jo

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar arrestimin e kameramanit Albion Selitaj, gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës në zyret e “AgroKosova [...]
Prokuroria Themelore në Prizren në bashkëpunim me Doganën zhvillon aksion të gjërë, arrestohen 3 përsona

Prokuroria Themelore në Prizren në bashkëpunim me Doganën zhvillon aksion të gjërë, arrestohen 3 përsona

Prokuroria Themelore në Prizren, njofton se pas një pune hetimore, me urdhër të saj dhe në koordinim të plotë me Doganën e Kosovës duke aplikuar masat [...]
Rusia dhe SHBA-ja përplasen në OKB për situatën në Ukrain

Rusia dhe SHBA-ja përplasen në OKB për situatën në Ukrain

Ka pasur përplasje midis të dërguarve rusë dhe amerikanë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, pasi SHBA-ja thirri një takim për të diskutuar mbi grumbu [...]
Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, të përkushtuara për ta mbështetur Ukrainën

Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, të përkushtuara për ta mbështetur Ukrainën

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se Shtetet e Bashkuara dhe Kosova janë të përkushtuara për të mbështetur sovranitetin dhe inte [...]
The Economist nxjerr shifrat: Si e ka rrethuar Rusia-Ukrainën

The Economist nxjerr shifrat: Si e ka rrethuar Rusia-Ukrainën

Kriza në kufirin Rusi-Ukrainë vazhdon të jetë e tensionuar. Më 27 janar, Joe Biden, presidenti i Amerikës, i tha Volodymyr Zelensky, homologut të tij [...]
5 sekrete nga japonezët për të jetuar shëndetshëm dhe më gjatë

5 sekrete nga japonezët për të jetuar shëndetshëm dhe më gjatë

Me siguri e dini që populli me jetëgjatë në botë janë japonezët. Jetëgjatësia mesatare në Zvicër është 83.4 e ndërsa në Japoni është 84.3. Gjithsesi, [...]
1 2 3 28 10 / 271 POSTS