Category: Lajme

1 2 3 173 10 / 1724 POSTS
PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi, i ka shkruar mesazh privat dhe e-mail zyrtar kryeministrit të Kurtit që ky i fundit të marrë pjesë në ak [...]
Në Ditën e Forcës, qytetarët shprehen krenarë me Ushtrinë e Kosovës

Në Ditën e Forcës, qytetarët shprehen krenarë me Ushtrinë e Kosovës

Qytetarë të shumtë kanë vizituar sot Kazermën “Adem Jashari” në Ditën e Forcës. Për ta, Forca e Sigurisë së Kosovës ka ekspozuar automjetet ushtarake [...]
Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Një Trung me Dy degë Në çdo nëntor frymojmë më ndryshe, Ndjehemi si shqiponja, jo si dallëndyshe. Thellë në zemra ndjejmë edhe mërzi, Pse jemi d [...]
Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Pas ceremonisë qendrore të Ditës së Forcës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka vizituar stacionet ku janë demonstruar pajisjet speci [...]
Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Ministri e Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se Serbia ua ka refuzuar kërkesën për vizitë në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë, atij dhe ministra [...]
Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Qytetarët e Kosovës janë drejtuar për në Shqipëri në prag të festave të nëntorit. Ata kanë kaluar me procedurë të përshpejtuar në doganën e Morinës, n [...]
Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla në një konferencë për media i ka bërë thirrje qytetarëve që kushdo që ka informacione për krimin që ka ndodhur mbr [...]
Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

28 Nëntori: Qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱 [...]
Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani, ka reaguar pas refuzimit të vizitës nga ana e Serbisë të katër ministrave të qeverisë Kurti në Luginën e Preshev [...]
Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka uruar të gjithë ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, “Ditën e Forcës”. Ai në ceremoninë e shënimi [...]
1 2 3 173 10 / 1724 POSTS