Category: Kosova

1 2 3 162 10 / 1614 POSTS
PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të marrë pjesë

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi, i ka shkruar mesazh privat dhe e-mail zyrtar kryeministrit të Kurtit që ky i fundit të marrë pjesë në ak [...]
Në Ditën e Forcës, qytetarët shprehen krenarë me Ushtrinë e Kosovës

Në Ditën e Forcës, qytetarët shprehen krenarë me Ushtrinë e Kosovës

Qytetarë të shumtë kanë vizituar sot Kazermën “Adem Jashari” në Ditën e Forcës. Për ta, Forca e Sigurisë së Kosovës ka ekspozuar automjetet ushtarake [...]
Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Poezi për 28 nëntor nga Kushtrim Reshiti: Një Trung me Dy degë

Një Trung me Dy degë Në çdo nëntor frymojmë më ndryshe, Ndjehemi si shqiponja, jo si dallëndyshe. Thellë në zemra ndjejmë edhe mërzi, Pse jemi d [...]
Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Kryeministri Kurti shikon demonstrimet e pajisjeve dhe armatimit të FSK-së

Pas ceremonisë qendrore të Ditës së Forcës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka vizituar stacionet ku janë demonstruar pajisjet speci [...]
Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Reagon Shaip Kamberi për ndalimin e vizitës së Ministrave nga Kosova

Ministri e Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se Serbia ua ka refuzuar kërkesën për vizitë në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë, atij dhe ministra [...]
Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Një ditë pas marrëveshjes “Hapet” kufiri me Shqipërinë, nis zbatimi i masave të reja

Qytetarët e Kosovës janë drejtuar për në Shqipëri në prag të festave të nëntorit. Ata kanë kaluar me procedurë të përshpejtuar në doganën e Morinës, n [...]
Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri Sveçla: “Lus qytetarët të ndihmojnë policinë me informata, i bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet”

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla në një konferencë për media i ka bërë thirrje qytetarëve që kushdo që ka informacione për krimin që ka ndodhur mbr [...]
Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

Për 28 nëntor, qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱

28 Nëntori: Qyteti i Nju Jorkut mbushet me flamuj kuq e zi 🇺🇸🇦🇱 [...]
Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kurti ushtarëve të FSK-së: Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka uruar të gjithë ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, “Ditën e Forcës”. Ai në ceremoninë e shënimi [...]
Kurti zotohet për rritje pagash në FSK, njësitë operacionale të pajisen edhe me armë të shkurtra!

Kurti zotohet për rritje pagash në FSK, njësitë operacionale të pajisen edhe me armë të shkurtra!

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti është zotuar se do të bëjë më të mirën për ushtrinë e Kosovës, si Qeveri e Republikës. Me rastin e Ditës së Fo [...]
1 2 3 162 10 / 1614 POSTS