Category: Kosova

1 160 161 162 163 164 257 1620 / 2562 POSTS
Qeveria Kurti ndan 100 milionë euro për ushtrinë, 10 milionë për zjarrfikësit e policinë

Qeveria Kurti ndan 100 milionë euro për ushtrinë, 10 milionë për zjarrfikësit e policinë

Sot është miratuar buxheti i Kosovës për vitin 2022 në shumë prej 2 miliardë e 748 milionë euro. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të di [...]
Qeveria Kurti e ka miratuar buxhetin për vitin 2022 në vlerë prej 2,748,000,000, me 8.7% rritje buxhetore

Qeveria Kurti e ka miratuar buxhetin për vitin 2022 në vlerë prej 2,748,000,000, me 8.7% rritje buxhetore

Qeveria e Kosovës ka miratuar buxhetin për vitin 2022 në vlerë prej 2,748,000,000. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e sotme të Qe [...]
Lajçi: Bandat 20-vjeçare e kanë marrë vesh se po bahet tunel, e nuk kanë shance me i privatizua bjeshkët e Sharrit

Lajçi: Bandat 20-vjeçare e kanë marrë vesh se po bahet tunel, e nuk kanë shance me i privatizua bjeshkët e Sharrit

Çun Lajçi: Shpëtimtarët e atdheut! Kërkoj falje, që e mora vesh me vonesë, pse po vajtojnë për rrugën Prishtinë-Pejë, që u nderpre përkohësisht, [...]
Kurti i kërkon ministrit Arab që të lobojë për njohjen e Kosovës nga vendet myslimane

Kurti i kërkon ministrit Arab që të lobojë për njohjen e Kosovës nga vendet myslimane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ministrin e Çështjeve Fetare të Arabisë Saudite, Abdullatif Al-Sheikh. Kurti e falënderoi minis [...]
Rama: Nëse BE s’na pranon, mund që Shqipëria të bashkohet me Kosovën

Rama: Nëse BE s’na pranon, mund që Shqipëria të bashkohet me Kosovën

Në një intervistë për Merkur, kryeministri shqiptar Edi Rama shpjegon ndër të tjera se pse vendi i tij ende kërkon të bëhet anëtar i BE-së. ”Edi Ra [...]
Kryeministri Kurti: Po e përgatisim ligjin për paga që nuk do të jetë në kundërshtim me Kushtetutën

Kryeministri Kurti: Po e përgatisim ligjin për paga që nuk do të jetë në kundërshtim me Kushtetutën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se janë duke i përgatitur për një ligj për pagat i cili nuk bie ndesh as me infrastrukturën e përgjithshme leg [...]
Kurti për 36 milionët për skemat sociale dhe pensionale: Kjo kategori dha shumë, mori pak

Kurti për 36 milionët për skemat sociale dhe pensionale: Kjo kategori dha shumë, mori pak

Me vendim të Qeverisë 36 milionë euro u janë ndarë 330 mijë familjeve përfitues të skemave pensionale e sociale, vendim ky që u konsiderua fushatë në [...]
Vitia: Me dhjetë ditë fushatë votuesi i Prishtinës nuk bindet

Vitia: Me dhjetë ditë fushatë votuesi i Prishtinës nuk bindet

Vitia e pranon se nuk i bindi votuesit për dhjetë ditë fushatë29 tetor08:44 Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, [...]
Sot fillon votimi nga diaspora për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Sot fillon votimi nga diaspora për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Më 14 nëntor në Kosovë do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale 2021, ndërkaq periudha e votimit përmes postës do të fillojë sot, nga 29 tetori [...]
Vetëvendosje mohon se ka marrëveshje në Junik me kandidatin e LDK-së

Vetëvendosje mohon se ka marrëveshje në Junik me kandidatin e LDK-së

Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar se ka bërë koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës në komunën e Junikit. Sekretari për Media dhe Komunikim në Lë [...]
1 160 161 162 163 164 257 1620 / 2562 POSTS