Category: Kosova

1 2 3 4 257 20 / 2562 POSTS
​Mehaj: Restaurimi i Kullave të Jasharajve mbetet projekt top prioritet, ia kemi borxh historisë sonë

​Mehaj: Restaurimi i Kullave të Jasharajve mbetet projekt top prioritet, ia kemi borxh historisë sonë

Në 24-vjetorin e sulmit të dytë të forcave serbe ndaj familjes Jashari, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial “Ade [...]
Kryeministri Kurti: Na duhet edhe masivizimi edhe shkëlqimi i sportit

Kryeministri Kurti: Na duhet edhe masivizimi edhe shkëlqimi i sportit

Për të diskutuar për sportin dhe rëndësinë e tij, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u takua me komunitetin sportiv në një ngjarje të o [...]
“Blloku B2 mund të rikthehet sonte në prodhim”

“Blloku B2 mund të rikthehet sonte në prodhim”

Janë duke u bërë testet e fundit për rikthimin e Bllokut B2 i ‘Kosovës B’. Zëdhënësi i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Skënder Bucolli tha pë [...]
Kurti: Angazhimi ynë për jetësimin e projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” vazhdon

Kurti: Angazhimi ynë për jetësimin e projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” vazhdon

Tre herë ia mësynë familjes dhe kullës së Jasharajve forcat policore e ushtarake serbe. Sot e përkujtojmë 24 vjetorin e sul'mit të dytë. Me 22 janar 1 [...]
Kurti: Kulla e Jasharëve është një margaritar i historisë sonë

Kurti: Kulla e Jasharëve është një margaritar i historisë sonë

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministra e deputetë, ka bërë homazhe para varreve të Jasharajve, në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz [...]
Haradinaj: Me Qeverinë Kurti produktet e Serbisë e kanë pushtuar Kosovën

Haradinaj: Me Qeverinë Kurti produktet e Serbisë e kanë pushtuar Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se në qeverisjen e drejtuar nga ai në vitin 2019, Serbia mundi që për një vit t’i shesë 4 milionë euro p [...]
DASH thirrje Kosovës dhe Serbisë: Dialogu të jetë prioritet

DASH thirrje Kosovës dhe Serbisë: Dialogu të jetë prioritet

Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian në “frymën e kompromisit të [...]
Kurti bën homazhe në Prekaz: Kulla e Jasharajve, një margaritar i historisë sonë të lavdishme dhe të dhimbshme

Kurti bën homazhe në Prekaz: Kulla e Jasharajve, një margaritar i historisë sonë të lavdishme dhe të dhimbshme

Kryeministri Albin Kurti ka bërë homazhe në Prekaz, me rastin e përvjetorit të 24-të të sulmit të dytë ndaj familjes Jashari, shkruan Gazeta Sinjali. [...]
Alban Hyseni hap dyert e komunës për qytetaret e Gjilanit për të dëgjuar hallet e tyre!

Alban Hyseni hap dyert e komunës për qytetaret e Gjilanit për të dëgjuar hallet e tyre!

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, ka hapur dyert e komunës për të dëgjuar nga afër hallet e gjilanasve. Hyseni, i cili është në muajin e dytë të qev [...]
Kryetari i PSD-së, Molliqaj: Gabimet e qeverisë po iu kushtojnë qytetarëve

Kryetari i PSD-së, Molliqaj: Gabimet e qeverisë po iu kushtojnë qytetarëve

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se gabimet e qeverisë po iu kushtojnë qytetarëve të Kosovës. “Janë minimalisht dy gabime të kësaj qever [...]
1 2 3 4 257 20 / 2562 POSTS