Category: Kosova

1 255 256 257 258 259 268 2570 / 2672 POSTS
Mushkolaj: Ramën e pengojnë “konspiracionet” e Kosovës, por jo kr’imet dhe fa’zhizmi i Serbisë

Mushkolaj: Ramën e pengojnë “konspiracionet” e Kosovës, por jo kr’imet dhe fa’zhizmi i Serbisë

Imer Mushkolaj: "Për Edi Ramën problemi nuk është Serbia, por Kosova. Edi Ramën e pengojnë "konspiracionet" e Kosovës, por jo kr'imet dhe fa'zhizmi [...]
“Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë siç e kishte shkëmbimi i territoreve”

“Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë siç e kishte shkëmbimi i territoreve”

Opionisiti nga Shqipëria, Vehap Kolaj, ka thënë se vulën e refuzimit të lidhjes mes Open Balkan dhe Procesin të Berlinit ia ka dhënë Kancelarja Angela [...]
Lajçak vjen nesër në Kosovë, tash flet edhe për njohje (Video)

Lajçak vjen nesër në Kosovë, tash flet edhe për njohje (Video)

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, të mërkurën vjen në vizitë në Kosovë. Paraprakisht, në një debat të organi [...]
Fillojnë dënimet për tubimet nga partitë politike, pësojnë PDK-ja e VV-ja

Fillojnë dënimet për tubimet nga partitë politike, pësojnë PDK-ja e VV-ja

Policia e Kosovës ka gjobitur me 2 mijë euro PDK-në për një tubim të organizuar në Skenderaj. Besimi i kryetarit të PDK-së u thye nga një prej eksp [...]
Osmani: Diskutuam për raportet ndërmjet dy vendeve tona, të cilat kanë qenë dhe do të mbeten përherë strategjike

Osmani: Diskutuam për raportet ndërmjet dy vendeve tona, të cilat kanë qenë dhe do të mbeten përherë strategjike

Vjosa Osmani: Në një pritje të shkëlqyeshme dhe takim përmbajtësor me Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, z. Frank-Walter Steinmeier d [...]
A mundet Arben Vitia t’i shtyjë zgjedhjet lokale?

A mundet Arben Vitia t’i shtyjë zgjedhjet lokale?

Partitë politike dje nuk u pajtuan për shtyerjen e zgjedhjeve lokale në vend. Presidentja tha se Ministria e Shëndetësisë është kompetente që t’i shty [...]
Mehaj viziton Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst

Mehaj viziton Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst

Minsitri Mehaj: Sot vizitova Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst, e cila është një ndër akademitë ushtarake më të njohura në Botë. Në këtë [...]
Mehaj nënshkruan Marrëveshjen e Bashkëpunimit Bilateral të Mbrojtjes me Ministrin e Mbretërisë së Bashkuar

Mehaj nënshkruan Marrëveshjen e Bashkëpunimit Bilateral të Mbrojtjes me Ministrin e Mbretërisë së Bashkuar

E arritur me rëndësi shumë të madhe për Ministrinë e Mbrojtjes të Republikës së Kosovës dhe partneritetit të fuqishëm me Mbretërinë e Bashkuar në fush [...]
Albin Kurti: S’bashkohem me Ballkanin e Hapur kur Serbia nuk njeh Kosovën

Albin Kurti: S’bashkohem me Ballkanin e Hapur kur Serbia nuk njeh Kosovën

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me që ka pasur me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Tiranë ka thënë se iniciativa Open Balkan se ka BE-në bre [...]
Kurti: Do ta vendosim reciprocitetin me Serbinë

Kurti: Do ta vendosim reciprocitetin me Serbinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë që do të vendoset masa e reciprocitetit ndaj Serbisë. Kurti në një konferencë për media pas takimit me [...]
1 255 256 257 258 259 268 2570 / 2672 POSTS