Category: Kosova

1 2 3 4 5 257 30 / 2562 POSTS
Durmishi: Do ta padisë Pal Lekajn për këto dy shpifje

Durmishi: Do ta padisë Pal Lekajn për këto dy shpifje

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka thënë se është duke përgatitur padi për shpif [...]
Me shumicë votash, Kuvendi ka miratuar Projektligjin për Gjykatën Komerciale

Me shumicë votash, Kuvendi ka miratuar Projektligjin për Gjykatën Komerciale

Në seancën e sotme parlamentare të Kuvendit të Kosovës është miratuar në lexim të dytë Projektligji për Gjykatën Komerciale, me 75 vota për, asnjë kun [...]
Kosova pjesëmarrëse në programin e BE-së “Evropa kreative 2021-2027”

Kosova pjesëmarrëse në programin e BE-së “Evropa kreative 2021-2027”

Kuvendi i Kosovës me 80 vota për ka miratuar amendamentin dhe Projektligjin për ratifikimin e memorandumit të mirëkuptimit mes Ambasadës së Shteteve t [...]
Zemaj propozon dorëheqjen e Qeverisë nëse…

Zemaj propozon dorëheqjen e Qeverisë nëse…

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është shprehur kundër izolimit për shkak të shtimit të rasteve me Covid. Në një konferencë për medie, ai [...]
Zv. Ministri i Mbrojtjes: FSK-ja shumë shpejt do të pajiset me helikopterë

Zv. Ministri i Mbrojtjes: FSK-ja shumë shpejt do të pajiset me helikopterë

Duke marrë parasysh rreziqet që i kanosen Kosovës është e rëndësishme që çdo i ri të i dalë në mbrojtje vetes dhe të tjerëve. Madje është e domosdoshm [...]
Qeveria Kurti mban edhe një premtim, miraton Projektligjin për Gjykatën Komerciale

Qeveria Kurti mban edhe një premtim, miraton Projektligjin për Gjykatën Komerciale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka falënderuar deputetët e Kosovës për votimin e Projektligjit për Gjykatën Komerciale. Me këtë rast, ai ka th [...]
Pas 12 vjetësh mosauditim, “Trepça” do të auditohet nga Zyra Kombëtare e Auditimit

Pas 12 vjetësh mosauditim, “Trepça” do të auditohet nga Zyra Kombëtare e Auditimit

Performanca financiare dhe operative e ndërmarrjes “Trepça” pritet t’i nënshtrohet auditimit të Zyrës Kombëtare të Auditimit. Auditimi përfshin per [...]
Eksperti gjerman e bëri punën, riparohet Bllokut B2

Eksperti gjerman e bëri punën, riparohet Bllokut B2

Zëdhënësi i KEK-ut, Skënder Bucolli, ka konfirmuar se punimet në njësinë B2 të TC Kosova B kanë përfunduar dhe aktualisht janë në fazën e testimit dhe [...]
FSK-ja e nderoi me ceremoni pensionimin e gjeneral Xhevahir Gecin

FSK-ja e nderoi me ceremoni pensionimin e gjeneral Xhevahir Gecin

Në ambientet e kazermës “Evropianët e Rinj” në Pomozotin të premten është mbajtur ceremonia zyrtare me rastin e pensionimit të rregullt të komandantit [...]
USAID uron Kuvendin për miratimin e Ligjit për Gjykatën Komerciale

USAID uron Kuvendin për miratimin e Ligjit për Gjykatën Komerciale

Misioni i USAID në Kosovë ka mirëpritur miratimin e Ligjit për Gjykatën Komerciale nga Kuvendi i Kosovës. Sipas USAID, miratimi i këtij ligji është [...]
1 2 3 4 5 257 30 / 2562 POSTS