Category: Rajoni

1 2 3 7 10 / 66 POSTS
Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja Sinani: Refuzimi i vizitës së katër ministrave dëshmon se Lugina duhet të jetë pjesë e dialogut

Kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani, ka reaguar pas refuzimit të vizitës nga ana e Serbisë të katër ministrave të qeverisë Kurti në Luginën e Preshev [...]
Vuçiq reagon ndaj deklarimeve të Kurtit për bashkimin kombëtar: “Po të thosha unë diçka të tillë…”

Vuçiq reagon ndaj deklarimeve të Kurtit për bashkimin kombëtar: “Po të thosha unë diçka të tillë…”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar pas deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se po të kishte një referendum për bashki [...]
Ultra-nacionalisti Vulin reagon ndaj deklaratave të Osmanit, thotë se janë gënjeshtra!

Ultra-nacionalisti Vulin reagon ndaj deklaratave të Osmanit, thotë se janë gënjeshtra!

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, që kishte thënë se Beogradi u k [...]
Daçiç: “Do detyrojmë të gjitha shtetet që të terhekin njohjen e Kosovës”

Daçiç: “Do detyrojmë të gjitha shtetet që të terhekin njohjen e Kosovës”

Ministri i punëve të jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, në një intervistë për televizionin shtetëror serb, RTS, ka paralajmëruar se javën e ardhshme një [...]
Qëndron Kastrati e pranon humbjen në Kamenicë, ka disa fjalë për votuesit

Qëndron Kastrati e pranon humbjen në Kamenicë, ka disa fjalë për votuesit

Kandidati i PSD-së për kryetar të Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e raundit të dytë që u mbajtën sot në këtë k [...]
Analistët Europian: “Milorad Dodik duhet të izolohet nga Perëndimi”

Analistët Europian: “Milorad Dodik duhet të izolohet nga Perëndimi”

Bosnja dhe Hercegovina po përballet me nivelin më të lartë të tensioneve politike që nga përfundimi i luftës së përgjakshme në këtë shtet në vitin 199 [...]
Nuk pranoi të votonte mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Kasami përjashton Rexhepin nga “Besa”

Nuk pranoi të votonte mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Kasami përjashton Rexhepin nga “Besa”

Kastriot Rexhepi është përjashtuar nga çdo pozicion në Lëvizjen Besa. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj lëvizjeje Bilall Kasami . Sipas tij, [...]
Ish shefi i NATO-s thotë se njohja e Pavarësisë së Kosovës nga Serbia, është pikë kyçe për kthesën e madhe në Ballkan!

Ish shefi i NATO-s thotë se njohja e Pavarësisë së Kosovës nga Serbia, është pikë kyçe për kthesën e madhe në Ballkan!

Ish-Sekretari Përgjithshëm në detyrë i NATO-s, Alessandro Minuto-Rizzo, ka vlerësuar se normalizimi i marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë ësht [...]
Eksperti amerikan mendon se arsyeja e mosftesës së Serbisë Samitin për Demokraci është sepse ajo po vazhdon ta minojë pavarësinë e Kosovës

Eksperti amerikan mendon se arsyeja e mosftesës së Serbisë Samitin për Demokraci është sepse ajo po vazhdon ta minojë pavarësinë e Kosovës

Eksperti amerikan për Ballkanin, Alon Ben Meir, ka dhënë arsyet që sipas tij, SHBA-të nuk kanë ftuar Serbinë në Samitin për Demokraci. Njëra ndër ars [...]
Kryediplomati gjerman paralajmëron pasoja për Dodikun: Po koordinohemi me SHBA-në

Kryediplomati gjerman paralajmëron pasoja për Dodikun: Po koordinohemi me SHBA-në

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas i është bashkuar atyre që thonë se kriza aktuale në Bosnjë e Hercegovinë është jashtëzakonisht e rrezikshm [...]
1 2 3 7 10 / 66 POSTS