Category: Shqiperia

1 2 3 10 / 24 POSTS
Presidenti i KE-së u drejtohet shqiptarëve: E ardhmja jonë e përbashkët do të jetë më e begatë me ju brenda BE-së

Presidenti i KE-së u drejtohet shqiptarëve: E ardhmja jonë e përbashkët do të jetë më e begatë me ju brenda BE-së

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka dhënë një mesazh përmes videos për të gjithë shqiptarët në koncertin festiv që organizohet në shesh [...]
Presidenti Meta thotë se “Ballkani i Hapur” është shqetësues

Presidenti Meta thotë se “Ballkani i Hapur” është shqetësues

Shefi i shtetit shqiptar, Ilir Meta, ligjëroi sot për shqiptarët si faktorë të stabilitetit në Ballkan. Por, Meta ka një shqetësim, njofton Klan Koso [...]
Kongresmenë të SHBA, diskutime të rëndësishme me udhëheqësit shqiptarë

Kongresmenë të SHBA, diskutime të rëndësishme me udhëheqësit shqiptarë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim bëri të ditur se anëtarët e Kongresit, do të zhvillojnë takime me udhëheqësit shqiptarë. Kim thekson se E [...]
Avokati shqiptar flet për mundësinë që Kosova të shpallë “non grata” Ramën: “Ja çka duhet të bëjë Kurti”

Avokati shqiptar flet për mundësinë që Kosova të shpallë “non grata” Ramën: “Ja çka duhet të bëjë Kurti”

Vizita e kryeministrit të Shqëpërisë Edi Rama në Beograd, ku u mbajt takimi i radhës i nismës “Ballkani i hapur”, ka nxitur reagime të shumta në Kosov [...]
Rama krenohet me nismen “Ballkani i hapur”, thotë se solli rreth 68% më shumë turist serb në Shqipëri”

Rama krenohet me nismen “Ballkani i hapur”, thotë se solli rreth 68% më shumë turist serb në Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Beogradi se nisma për Ballkanin e Hapur i ka dhënë efektet e para në turizëm dhe për këtë ju referua shifrave. Ram [...]
Rama nga Beogradi: Nga 1 janari i hapim kufirin mallrave serbe

Rama nga Beogradi: Nga 1 janari i hapim kufirin mallrave serbe

Nga Beogradi ku ndodhet prej ditës së djeshme, gjatë konferencës për mediat Edi Rama nënvizoi të mirat që do të sjellë për shqiptarët, kompanitë dhe e [...]
Komandanti i forcave serbe i përgjigjet ashpër Tiranës zyrtare: “Trupat tanë nuk lëvizin nga kufiri…”

Komandanti i forcave serbe i përgjigjet ashpër Tiranës zyrtare: “Trupat tanë nuk lëvizin nga kufiri…”

Kërkesës së Shqipërisë për tërheqjen e trupave serbe nga afërsia e kufirit me Kosovën, i ka ardhur një përgjigje nga Beogradi. Komandanti në pension [...]
A do kërkoj falje Rama në Prishtinë, për portretin e rremë që ia vizatoi “mikut” të tij Vuçiç!

A do kërkoj falje Rama në Prishtinë, për portretin e rremë që ia vizatoi “mikut” të tij Vuçiç!

Prej vitesh Edi Rama u përpoq t’ua vizatojë shqiptarëve portretin e presidentit të Serbisë me ngjyra të hapura si e ardhmja, jo të zymta siç ka qenë e [...]
Avokat Ngjela: “Mbajeni mend këtë, Vuçiç është terr.orist dhe frikacak prandaj bërtet”

Avokat Ngjela: “Mbajeni mend këtë, Vuçiç është terr.orist dhe frikacak prandaj bërtet”

Nga Spartak Ngjela Bandat mesjetare të Serbisë, asgjë nuk iu bëjnë dot sot shqiptarëve. Nuk kanë më asnjë lloj fuqi-force kundër shqiptarëve; nuk ka [...]
Shqipëria reagon për gjendjën në Veri, kërkon nga Serbia që të terheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën!

Shqipëria reagon për gjendjën në Veri, kërkon nga Serbia që të terheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën!

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas in.cid.enteve në veri të Kosovës, ku në orët para të mëngjesit të së shtunës u do.gj Qendra e Regjistrimi [...]
1 2 3 10 / 24 POSTS