Category: Shqiperia

1 2 3 5 10 / 45 POSTS
“Bëhuni njëherë bashkë o Shqiptar”

“Bëhuni njëherë bashkë o Shqiptar”

O shoqëri shqiptare, që kurrë nuk u bët shoqëri e vetvetes. O shoqëri e Edi Ramës, Saliut, Ilirit dhe Lul nulit. Po u prishin shtëpitë me dhunë një pj [...]
U dënua me 3 vjet e 4 muaj burg, Tahiri tashmë është dërguar në paraburgim në një burg të Tiranës!

U dënua me 3 vjet e 4 muaj burg, Tahiri tashmë është dërguar në paraburgim në një burg të Tiranës!

Pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shkuar në ambientet e paraburgimit të burgut 313 në kryeqyte [...]
194 lekë për litër, nafta në Shqipëri sa në Zvicër

194 lekë për litër, nafta në Shqipëri sa në Zvicër

Çmimi i naftës në Shqipëri është rritur sërish, teksa drejtuesit e automjeteve e kanë paguar sot 194 lekë për litër. Kaq e pagoi karburantin në fillim [...]
Berisha e Konfirmon se në zgjedhjet e 6 Marsit do të konkuroj në koalicion me LSI-në

Berisha e Konfirmon se në zgjedhjet e 6 Marsit do të konkuroj në koalicion me LSI-në

Gjatë prezantimit të kandidatëve të 6 marsit, Sali Berisha tregoi edhe mënyrën se si do të regjistrohen në këto zgjedhje duke qenë se KQZ njeh vetëm s [...]
Sali Berisha shpërthen në akuza ndaj Edi Ramës, shkas Ibrahim Rugova

Sali Berisha shpërthen në akuza ndaj Edi Ramës, shkas Ibrahim Rugova

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, përmes një shkrimi në llogarinë e tij ka përkujtuar ish-presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën. [...]
Këto janë shkeljet të cilat Bordi i RTK-së i ka gjetur tek Ngadhnjim Kastrati

Këto janë shkeljet të cilat Bordi i RTK-së i ka gjetur tek Ngadhnjim Kastrati

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës në mbledhjen e sotme, me 9 vota PËR dhe asnjë votë KUNDËR, shkarkoi Drejtorin e Përgjithshëm të RTK-së, Ngadhnjim [...]
SHBA-ja: Provat për shpalljen e Berishës non-grata u mblodhën nga FBI, CIA e DASH

SHBA-ja: Provat për shpalljen e Berishës non-grata u mblodhën nga FBI, CIA e DASH

Yuri Kim deklaroi se shpallja non grata e Sali Berishës erdhi pasi u mblodhën prova nga shumë institucione. “Nuk është vetëm DASH. Përfshihen agjenci [...]
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë përmend në OKB gratë e dhunuara në luftën e Kosovës: Ishin shënjestra të një fushate kriminale

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë përmend në OKB gratë e dhunuara në luftën e Kosovës: Ishin shënjestra të një fushate kriminale

Olta Xhaçka, ministrja e parë e Jashtme e Shqipërisë që adreson Këshillin e Sigurimit në OKB si vend anëtar theksoi gjatë mbledhjes së kësaj të marte [...]
“Dhuro Arsim, Dhuro të Ardhme”, është fushata e re nga studentët e Universitetit “Bedër”

“Dhuro Arsim, Dhuro të Ardhme”, është fushata e re nga studentët e Universitetit “Bedër”

Ditën e sotme në ambientet e “Kolegjit Universitar Beder” u lançua fushata “Dhuro Arsim, Dhuro të Ardhme”. Kjo nismë u ndërmor në kuadër të një lën [...]
Restoranti i shqiptarit shpallet më i miri në Houston të SHBA-së

Restoranti i shqiptarit shpallet më i miri në Houston të SHBA-së

Edhe pse po vazhdon pandemia e coronavirusit, restorantet e reja po hapen pothuajse çdo ditë në qytetin e Houstonit të SHBA-së. Gazeta e njohur teksa [...]
1 2 3 5 10 / 45 POSTS