Category: Shqiperia

1 2 3 20 / 24 POSTS
Ish-gjenerali i njohur shqiptar dhe ish ministri i mbrojtjës thotë se prania e mercenarëve rusë në veri është shqetësuese

Ish-gjenerali i njohur shqiptar dhe ish ministri i mbrojtjës thotë se prania e mercenarëve rusë në veri është shqetësuese

Ish-gjenerali i njohur shqiptar, Dritan Demiraj, ka folur për situatën e tensionuar në veri dhe veprimet e protestuesve serbë atje. Demiraj në një po [...]
42-vjeçari shqiptar humb jetën tragjikisht në Itali, ra me kokë nga pema

42-vjeçari shqiptar humb jetën tragjikisht në Itali, ra me kokë nga pema

Një aksident i rëndë në punë i ka marrë jetën një shqiptari në Itali. Mediat shkruajnë se ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në provincën e Leçes [...]
Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës dhe gruaja enigmë që rezulton pronare

Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës dhe gruaja enigmë që rezulton pronare

Edi Rama ka vendosur që mandatin e 3-të në krye të qeverisë ta nisë me një makinë të re, shumë më luksoze se ajo që kishte më parë. Por sërish nuk [...]
Ish-Ambasadori ia bënë të qartë Edi Ramës: “Kosova s’ka nevojë për leksionet tua…”

Ish-Ambasadori ia bënë të qartë Edi Ramës: “Kosova s’ka nevojë për leksionet tua…”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka i ka dërguar mesazh kryeministrit shqiptar Edi Rama. Ai përmes një postimi në Facebook u shpreh se [...]
Rama: Ballkani i Hapur do të sjellë njohjen e Kosovës nga Serbia, duhet të bashkëpunojmë jo të shpallim tradhtarë

Rama: Ballkani i Hapur do të sjellë njohjen e Kosovës nga Serbia, duhet të bashkëpunojmë jo të shpallim tradhtarë

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit teksa po prezanton programin e qeverisë është ndalur edhe tek çështja e “Ballkanit të Hapur”. Rama e cil [...]
Berisha: Rama me urdhër të Vuçiqit e kritikoi Kosovën

Berisha: Rama me urdhër të Vuçiqit e kritikoi Kosovën

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka kritikuar kryeministrin aktual, Edi Rama, për akuzat që ia bëri Kosovës në konferencën e së martës me [...]
Mediave kosovare u ndalua që të bëjnë pyetje në konferencën Rama – Merkel!

Mediave kosovare u ndalua që të bëjnë pyetje në konferencën Rama – Merkel!

Mediat e Kosovës nuk u lejuan të bëjnë pyetje në konferencën e kancelares Angela Merkel dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Përkundër insist [...]
Detajet e tre takimeve të ditëve të fundit/ Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën

Detajet e tre takimeve të ditëve të fundit/ Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën

Përpara se Lulzim Basha të merrte vendimin personal, të beftë dhe të papritur për Sali Berishën ai ka pasur tri biseda të gjata me të: një në fundjavë [...]
Çim Peka mendon se veç Albin Kurti është kristal në rajon, të tjerët janë pro-serb. “Rama na solli Vuçiçin në Durrës”

Çim Peka mendon se veç Albin Kurti është kristal në rajon, të tjerët janë pro-serb. “Rama na solli Vuçiçin në Durrës”

Gazetari i famshëm Çlirim Peka ka bërë një hulumtim gjeopolitik ku ka dalë në përfundimin se në rajon Albin Kurti është kristal dhe se mendon për aspe [...]
Çim Peka: “Veç Albin Kurti është kristal në rajon, të tjerët janë pro-serb. Rama na solli Vuçiçin në Durrës”

Çim Peka: “Veç Albin Kurti është kristal në rajon, të tjerët janë pro-serb. Rama na solli Vuçiçin në Durrës”

Gazetari i famshëm Çlirim Peka ka bërë një hulumtim gjeopolitik ku ka dalë në përfundimin se në rajon Albin Kurti është kristal dhe se mendon për aspe [...]
1 2 3 20 / 24 POSTS