Category: Shqiperia

1 2 324 / 24 POSTS
Mustafa Nano thotë Kosovarët Janë qënie më të prapamberur Se Serbët

Mustafa Nano thotë Kosovarët Janë qënie më të prapamberur Se Serbët

Në emisionin ‘Studio e Hapur’, në News 24, Mustafa Nano ka pohuar që në filimllim të bisedës së të jesh shqiptar është fatalitet. Madje sipas tij, shq [...]
Basha: Reagimi i Berishës, ma ka dyfishuar dhimbjen

Basha: Reagimi i Berishës, ma ka dyfishuar dhimbjen

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se sot i është dyfishuar dhimbja e një nate më parë nga vendimi i vështirë, në momentin kur ka dëgjuar akuzat [...]
Rama mbledh fletat e votimit të grisura nga deputetët e PD-së

Rama mbledh fletat e votimit të grisura nga deputetët e PD-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në seancën e Kuvendit ku edhe po mbahet seanca për zgjedhjen e Lindita Nikollës, si kryetare të këtij institucione [...]
Kush është Lindita Nikolla, kryetarja e re e Kuvendit të Shqipërisë

Kush është Lindita Nikolla, kryetarja e re e Kuvendit të Shqipërisë

Lindita Nikolla lindi në Tiranë, më 22 Tetor 1965. Ajo është e martuar me Ligor Nikollën dhe ka një vajzë që quhet Livia. Nikolla, në korrik 2010 ka [...]
1 2 324 / 24 POSTS