Category: Shqiperia

1 2 3 4 5 30 / 41 POSTS
Avokati shqiptar flet për mundësinë që Kosova të shpallë “non grata” Ramën: “Ja çka duhet të bëjë Kurti”

Avokati shqiptar flet për mundësinë që Kosova të shpallë “non grata” Ramën: “Ja çka duhet të bëjë Kurti”

Vizita e kryeministrit të Shqëpërisë Edi Rama në Beograd, ku u mbajt takimi i radhës i nismës “Ballkani i hapur”, ka nxitur reagime të shumta në Kosov [...]
Rama krenohet me nismen “Ballkani i hapur”, thotë se solli rreth 68% më shumë turist serb në Shqipëri”

Rama krenohet me nismen “Ballkani i hapur”, thotë se solli rreth 68% më shumë turist serb në Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Beogradi se nisma për Ballkanin e Hapur i ka dhënë efektet e para në turizëm dhe për këtë ju referua shifrave. Ram [...]
Rama nga Beogradi: Nga 1 janari i hapim kufirin mallrave serbe

Rama nga Beogradi: Nga 1 janari i hapim kufirin mallrave serbe

Nga Beogradi ku ndodhet prej ditës së djeshme, gjatë konferencës për mediat Edi Rama nënvizoi të mirat që do të sjellë për shqiptarët, kompanitë dhe e [...]
Komandanti i forcave serbe i përgjigjet ashpër Tiranës zyrtare: “Trupat tanë nuk lëvizin nga kufiri…”

Komandanti i forcave serbe i përgjigjet ashpër Tiranës zyrtare: “Trupat tanë nuk lëvizin nga kufiri…”

Kërkesës së Shqipërisë për tërheqjen e trupave serbe nga afërsia e kufirit me Kosovën, i ka ardhur një përgjigje nga Beogradi. Komandanti në pension [...]
A do kërkoj falje Rama në Prishtinë, për portretin e rremë që ia vizatoi “mikut” të tij Vuçiç!

A do kërkoj falje Rama në Prishtinë, për portretin e rremë që ia vizatoi “mikut” të tij Vuçiç!

Prej vitesh Edi Rama u përpoq t’ua vizatojë shqiptarëve portretin e presidentit të Serbisë me ngjyra të hapura si e ardhmja, jo të zymta siç ka qenë e [...]
Avokat Ngjela: “Mbajeni mend këtë, Vuçiç është terr.orist dhe frikacak prandaj bërtet”

Avokat Ngjela: “Mbajeni mend këtë, Vuçiç është terr.orist dhe frikacak prandaj bërtet”

Nga Spartak Ngjela Bandat mesjetare të Serbisë, asgjë nuk iu bëjnë dot sot shqiptarëve. Nuk kanë më asnjë lloj fuqi-force kundër shqiptarëve; nuk ka [...]
Shqipëria reagon për gjendjën në Veri, kërkon nga Serbia që të terheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën!

Shqipëria reagon për gjendjën në Veri, kërkon nga Serbia që të terheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën!

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas in.cid.enteve në veri të Kosovës, ku në orët para të mëngjesit të së shtunës u do.gj Qendra e Regjistrimi [...]
Ish-gjenerali i njohur shqiptar dhe ish ministri i mbrojtjës thotë se prania e mercenarëve rusë në veri është shqetësuese

Ish-gjenerali i njohur shqiptar dhe ish ministri i mbrojtjës thotë se prania e mercenarëve rusë në veri është shqetësuese

Ish-gjenerali i njohur shqiptar, Dritan Demiraj, ka folur për situatën e tensionuar në veri dhe veprimet e protestuesve serbë atje. Demiraj në një po [...]
42-vjeçari shqiptar humb jetën tragjikisht në Itali, ra me kokë nga pema

42-vjeçari shqiptar humb jetën tragjikisht në Itali, ra me kokë nga pema

Një aksident i rëndë në punë i ka marrë jetën një shqiptari në Itali. Mediat shkruajnë se ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në provincën e Leçes [...]
Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës dhe gruaja enigmë që rezulton pronare

Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës dhe gruaja enigmë që rezulton pronare

Edi Rama ka vendosur që mandatin e 3-të në krye të qeverisë ta nisë me një makinë të re, shumë më luksoze se ajo që kishte më parë. Por sërish nuk [...]
1 2 3 4 5 30 / 41 POSTS