Category: Lifestyle

Epidemiologu slloven jep lajmin e mirë: “Kjo verë do shënoj fundin e pandemisë”

Epidemiologu slloven jep lajmin e mirë: “Kjo verë do shënoj fundin e pandemisë”

Valët e reja të mundshme të pandemisë së koronavirusit në Europë do të kenë një formë më të butë dhe masat do të jenë në gjendje të zbuten ndjeshëm at [...]
5 sekrete nga japonezët për të jetuar shëndetshëm dhe më gjatë

5 sekrete nga japonezët për të jetuar shëndetshëm dhe më gjatë

Me siguri e dini që populli me jetëgjatë në botë janë japonezët. Jetëgjatësia mesatare në Zvicër është 83.4 e ndërsa në Japoni është 84.3. Gjithsesi, [...]
Për shëndet të mirë/ Ushqimet që duhet të konsumoni patjetër çdo ditë

Për shëndet të mirë/ Ushqimet që duhet të konsumoni patjetër çdo ditë

Regjimet e rrepta ushqimore janë të vështira për tu zbatuar në jetën e përditshme. E megjithatë, kur shtrohemi në tryezë, është tepër e thjeshtë t’i d [...]
Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ia refuzon Pfizerit kërkesën për dozë shtesë të vaksinës

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ia refuzon Pfizerit kërkesën për dozë shtesë të vaksinës

Këshilltarët për vaksina në Administratën Amerikane të Ushqimit dhe Barërave (FDA) kanë refuzuar kërkesën e Pfizerit që të shtojë dozën e tretë të vak [...]
Lidhur me variantin “Mu” të coronavirusit, flet infektologu Ramadani

Lidhur me variantin “Mu” të coronavirusit, flet infektologu Ramadani

Në fillim të kësaj jave Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka dërguar në Gjermani 282 mostra për detektim të varianteve të reja të COVID [...]
5 / 5 POSTS