Category: Sport

1 2 10 / 15 POSTS
Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të lojrave olimpike dimërore në Pekin!

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të lojrave olimpike dimërore në Pekin!

Ekipi olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore “Pekini 2022” që po mbahet në stadiumin “Foleja e Zogut”. Kos [...]
Zyrtare: Vedat Muriqi transferohet në kampionatin spanjoll, ky është ekipi i tij i ri!

Zyrtare: Vedat Muriqi transferohet në kampionatin spanjoll, ky është ekipi i tij i ri!

Vedat Muriqi ka kaluar zyrtarisht te Mallorca. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi edhe zyrtarisht është pjesë e Mallorca. Kosovari do të [...]
Distria Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë për vitin 2021

Distria Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë për vitin 2021

Pas Driton Kukës që u shpall trajneri më i mirë në botë në sportin e xhudos, ka qenë Distria Krasniqi që ka marrë një epitet të madh. Krasniqi ësht [...]
KF Opoja, skuadra që s’ka të ndalur në ligën e tretë

KF Opoja, skuadra që s’ka të ndalur në ligën e tretë

Skuadra e KF Opojës nuk ka të ndalur në Ligën e tretë në Rajonin e Dukagjinit. Kjo skuadër ka fituar të gjitha 7 ndeshjet në fushë nga 7 gjithsej e [...]
Boksieri i Shqipërisë bën mrekullinë në Botërorin që po mbahet në Serbi

Boksieri i Shqipërisë bën mrekullinë në Botërorin që po mbahet në Serbi

Boksieri nga Shqipëria, Alban Beqiri, ka bërë histori duke siguruar medalje në Botrorin e boksit që po mbahet në Beograd. Beqiri, edhe kësaj radhe, s [...]
KF Opoja vazhdon me fitore edhe në ndeshjen e dytë sezonale ndaj KF Dejnit

KF Opoja vazhdon me fitore edhe në ndeshjen e dytë sezonale ndaj KF Dejnit

KF Opoja vazhdon me fitore edhe në ndeshjen e dytë të sezonit me një fitore minimale ndaj KF Dejnit. Klubi i futbollit Opoja nga Komuna e Sharrit k [...]
Maxim Prodani dhe Florian Marku – Shiko ketu meçin

Maxim Prodani dhe Florian Marku – Shiko ketu meçin

Kjo përballje do të luhet në stadiumin “Wembley” të Londrës rreth orës 20:00 për titullin IBF Internation në kategorinë ‘Welerweight”. Në konferenc [...]
Fillon “dorëzimi” i serbve në veri: Largohet kamioni i parë nga barikada – del nga pika në Bërnjak

Fillon “dorëzimi” i serbve në veri: Largohet kamioni i parë nga barikada – del nga pika në Bërnjak

Sapo është larguar kamioni i parë nga barrikada e krijuar në rrugët që të qojnë në pikën kufitare në Bërnjak dhe Jarinje. Ekipi i IndeksOnline që p [...]
KF Opoja e ka filluar sezonin me një fitore të thellë ndaj KF Piranës

KF Opoja e ka filluar sezonin me një fitore të thellë ndaj KF Piranës

Klubi i futbollit Opoja nga Komuna e Sharrit ka nisur mbarë sezonin e ri 2021-2022, ku ka fituar me rezultat të thellë 4: 1 në ndeshjën e parë kundër [...]
Rikthimi i Ronaldos në Manchester u bë edhe më epik nga komentimi i përsosur i Peter Drury!

Rikthimi i Ronaldos në Manchester u bë edhe më epik nga komentimi i përsosur i Peter Drury!

Kthimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United mund të konsiderohet si mjaft i përsosur, por disi është bërë edhe më i mirë nga komentimi i Peter [...]
1 2 10 / 15 POSTS