Kryeministri Kurti në Ditën e Forcës: Ushtarët e FSK-së janë vazhdimësi e UÇK-së

HomeLajmeKosova

Kryeministri Kurti në Ditën e Forcës: Ushtarët e FSK-së janë vazhdimësi e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka uruar të gjithë ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, “Ditën e Forcës”.

Ai në ceremoninë e shënimit të kësaj dite në kazermën “Adem Jashari” ka thënë se ushtarët e FSK-së janë vazhdimësi e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

“Ju jeni ushtarët e një populli historik dhe madhështia e një kombi matet me historinë tonë. Kombi ynë është i madh, është një komb i lavdishëm dhe me histori. Ju jeni vazhdimësi e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”./Rtklive

COMMENTS

DISQUS: 0