“Mblidhemi më 20 dhjetor para qeverisë”, Berisha: Sllobodani i ri do të pritet siç e meriton me protestë

HomeLajmeShqiperia

“Mblidhemi më 20 dhjetor para qeverisë”, Berisha: Sllobodani i ri do të pritet siç e meriton me protestë

Berisha ka bërë të ditur se të hënën e 20 Dhjetorit do të zhvillohet protesta e parë kombëtare.

Ai u shpreh se qytetarët do të protestojnë përpara Qeverisë dhe tubimi do të nisë në orën 16:00.

Berisha u shpreh se qytetarët do të presin ashtu siç e meriton Aleksandër Vuçiqin.

“Ditën e hënë në ora 16:00 të mblidhemi përpara Kryeministrisë dhe në këtë shesh në protestën e parë kombëtare të shpallur. Duhet ta pranoj, jashtë parashikimit si kohë, por rrethanat dhe zhvillimet e bënë të nevojshme. Sllobodani i ri, ish-gebelsi i Millosheviçit do të pritet ashtu siç e meriton, me protesta, pasi vjen këtu në kuadrin e një projekti të aleancës trilaterale të Beogradit me dy vasalët në Ballkan. Është kërcënim për paqen dhe stabilitetin. Kjo aleancë është vendosje e hegjemonisë serbe në këtë rajon”, tha Berisha.

Ndër të tjera, Berisha shtoi se do të protestohet edhe për vjedhjen që u është bërë shqiptarëve duke marrë shembull aferën e inceneratorëve.

Ai u shpreh se qytetarët do të protestojnë përpara Qeverisë dhe tubimi do të nisë në orën 16:00.

Berisha u shpreh se qytetarët do të presin ashtu siç e meriton Aleksandër Vuçiqin.

“Ditën e hënë në ora 16:00 të mblidhemi përpara Kryeministrisë dhe në këtë shesh në protestën e parë kombëtare të shpallur. Duhet ta pranoj, jashtë parashikimit si kohë, por rrethanat dhe zhvillimet e bënë të nevojshme. Sllobodani i ri, ish-gebelsi i Millosheviçit do të pritet ashtu siç e meriton, me protesta, pasi vjen këtu në kuadrin e një projekti të aleancës trilaterale të Beogradit me dy vasalët në Ballkan. Është kërcënim për paqen dhe stabilitetin. Kjo aleancë është vendosje e hegjemonisë serbe në këtë rajon”, tha Berisha.

Ndër të tjera, Berisha shtoi se do të protestohet edhe për vjedhjen që u është bërë shqiptarëve duke marrë shembull aferën e inceneratorëve.

COMMENTS

DISQUS: 0